Make your own free website on Tripod.com
Dual Meet Box Scores

Germantown Academy     41
Archbishop Wood        18

103: Dan Stafford (AW) dec Matt Lukof (GTA) 4-2     
112: Evan Beard (GTA) pinned Sean Meister (AW) 0:29  
119: Jeremy Menkowitz (GTA) pinned Marty Waddington (AW) 1:26    
125: Chris Myers (GTA) pinned Chris Reilly (AW) 1:06
130: Vaughn Downes (GTA) dec Steve Stoneback (AW) 10-7   
135: John Norman (AW) dec Taylor Lukof (GTA) 11-10
140: Ron DeOrzio (GTA) pinned Paul Esposito (AW) 1:03
145: Matt Waller (GTA) pinned John Divine (AW) 1:00 
152: Chad Puchalski (GTA) tech fall Joe Rooney (AW) 2:40       
160: Chris Meister (AW) dec Nate Wachter (GTA) 3-2 double OT
171: Kevin Schmidt (AW) dec Ed Serrill (GTA) 11-4         
189: Eric Meister (AW) won by forfeit  
275: Kevin Czaban (GTA) dec Dennis McGuire (AW) 7-5 OT  

Mt. St. Joseph         27
Archbishop Curley      25

103: Ryan Herwig (MSJ) tech fall Gresdo (AC) 16-1
112: Steve Lanciotti (MSJ) dec Brian Bricker (AC) 2-0
119: Antwaun Lide (AC) maj dec Kocay (MSJ) 9-0
125: Nick Salmon (MSJ) dec Mike Frey (AC) 7-5 OT
130: Bryan McDermott (MSJ) dec P.J. Kirhagis (AC) 7-6
135: Kyle Chiaverini (MSJ) won by forfeit
140: Keyes (MSJ) dec Shawn Calhoun (AC) 7-6 OT
145: Mike Boettcher (AC) dec Moore (MSJ) 6-0
152: Paul Boettcher (AC) dec Ron Cooper (MSJ) 3-0
160: Pat Curran (AC) pinned Ryan Edwards (MSJ) 4:50
171: Mike Schaal (MSJ) maj dec Greene (AC) 11-3
189: J.D. Mislak (C) dec Mike McKinney (MSJ) 9-3
HWT: Brad Charvat (AC) pinned Andrews (MSJ) 2:29

Blair Academy          58 
Hill School            12

103: Cory Cooperman (BA) won by forfeit
112: David Hoffman (Hill) dec Joseph Crecca (BA) 10-6
119: Michael Carbonaro (BA) tech fall Matt Pertzsch (Hill 15-0 3:53                                                                                       
125: Rob Apgar (BA) pinned Tyler Doggett (Hill) 1:08
130: John Giacche (BA) tech fall Ted Van Beuren (Hill) 20-4 3:08
135: Jody Giuricich (BA) pinned Chris Mousavi (Hill) 1:25
140: Marat Tomaev (BA) pinned Jim Hoffman (Hill) 3:40
145: Zach Doll (Hill) pinned Jeremy Kirk (BA) 5:46
152: Jason Gorski (BA) tech fall Dustin Feldman (Hill) 16-1 3:26
160: Frank Casella (BA) pinned Billy Lowa (Hill) 4:38            
171: Chris Ayers (BA) maj dec Tyler Smith (Hill) 12-3                                                                                 
189: Ryan McGrath (BA) dec Orion Doll (Hill) 8-1
215: Justin Sands (Hill) dec Doug Olds (BA) 10-5
275: Chris Chaft won by forfeit
               
Germantown Academy     49
Hill School            11

103: Matt Lukof (Germantown) won by forfeit      
112: David Hoffman (Hill) maj dec Evan Beard (Germantown) 13-3    
119: Jeremy Menkowitz (Germantown) pinned Matt Pertzsh (Hill) 1:43   
125: Mitch Beer (Germantown) won by forfeit  
130: Chris Myers (Germantown) maj dec  Ted van Beuren (Hill) 11-2    
135: Jim Hoffman (Hill) maj dec Alex Poor (Germantown) 8-0
140: Ron DeOrzio (Germantown) pinned Andy Detar (Hill) 5:30 
145: Nate Wachter (Germantown) dec  Zach Doll (Hill) 6-5 
152: Chad Puchalski (Germantown) dec Dustin Feldman (Hill) 11-5 
160: Ed Serrill (Germantown) dec Tyler Smith (Hill) 7-2   
171: Orion Doll (Hill) dec Jim Pasquarella (Germantown) 9-4    
189: Jon Neve (Germantown) pinned Erik Hahn (Hill) 1:50 
275: Kevin Czaban (Germantown) won by forfeit    

Germantown Academy     44
Malvern Prep           11

103: Craig Seyfried (Malvern) dec Matt Lukof (Germantown) 7-6         
112: Evan Beard (Germantown) dec Kyle Edginton (Malvern) 7-1
119: Jeremy Menkowitz (Germantown) dec Hugo Marmugi (Malvern) 4-2    
125: Chris Myers (Germantown) pinned Jason Lawrence (Malvern) 4:29  
130: Nathan Lautar (Malvern) maj dec Vaughn Downes (Germantown) 17-3
135: Todd Brennan (Malvern) maj dec Alex Poor (Germantown) 13-5          
140: Ron DeOrzio (Germantown) dec Mark Ellis (Malvern) 6-5   
145: Nate Wachter (Germantown) dec Jason Lautar (Malvern) 14-8   
152: Matt Waller (Germantown) dec Dan Miller (Malvern) 7-3   
160: Ed Serrill (Germantown) tech fall Pat Van Haute (Malvern) 4:47
171: Jim Pasquarella (Germantown) pinned Bob Mattiford (Malvern) 3:51  
189: Jon Neve (Germantown) pinned Brian Heduens (Malvern) 1:23  
275: Kevin Czaban (Germantown) pinned (Malvern) Jim Woodward (Malvern) 5:31                                                  

Germantown Academy     45
Northeast Catholic     15  

103: Matt Lukof (Germantown) pinned Kevin Kessler (NE Cath) 3:34  
112: Juan Ruiz (NE Cath) dec Evan Beard (Germantown) 8-2      
119: Jeremy Menkowitz (Germantown) tech fall Chuck Snyder (NE Cath) 5:59  
125: Chris Myers (Germantown) dec Donnie Campbell (NE Cath)  4-3     
130: Elvin DeJesus (NE Cath) pinned Taylor Lukof (Germantown) 3:51   
135: Alex Poor (Germantown) dec Eric Cannon (NE Cath) 7-3      
140: Ron DeOrzio (Germantown) Bob DeLange (NE Cath) 1:02   
145: Pat Janda (NE Cath) won by DQ Nate Wachter (Germantown)              
152: Chad Puchalski (Germantown) dec Ted Murphy (NE Cath) 2:12       
160: Jim Pasquarella (Germantown) dec  Tim Murphy (NE Cath) 7-3       
171: Jace Graham (Germantown) maj dec Tom Loesch (NE Cath) 12-4     
189: Jon Neve (Germantown) tech fall Mike McGinn (NE Cath) 5:53       
HWT: Kevin Czaban (Germantown) dec Jim Whitehead (NE Cath) 5:45      

Archbishop Curley      38
Gilman                 19

103: Thomas Yoon (Gilman) maj dec Brian Kirhagis (Curley) 15-4
112: Brian Bricker (Curley) pinned Tyrone Bowie (Gilman)
119: Antoine Lide (Curley) pinned Terrence Yoon (Gilman)
125: Mike Frey (Curley) pinned Machin (Gilman)
130: P.J. Kirhagis (Curley) tech fall Nelson (Gilman) 17-0
135: Shawn Calhoun (Curley) wbf
140: Gould (Gilman) dec M. Charvat (Curley) 6-4
145: Mike Boettcher (Curley) dec Tim Webb (Gilman) 4-0
152: Paul Boethcher (Curley) dec Eric Swann (Gilman)
160: Brian Lewis (Gilman) wbf
171: Pat Curran  (Curley) dec Boyle (Gilman) 6-5
189: Damien Davis dec J.D. Mislak 5-4
275: Mike Faust (Gilman) dec Brad Charvat (Curley) 3-1 OT


Germantown Academy     37
Peddie School          18

103: Matt Lukof (GTA) pinned Sam Greene (Peddie) 4:23
112: Evan Beard (GTA) won by forfeit
119: Jeremy Menkowitz (GTA) won by forfeit
125: Chris Myers (GTA) dec Mike Russo (Peddie) 10-8 OT 
130: Sean Bullock dec Vaughn Downes (GTA) 4-2 OT 
135: Foley Dowd (Peddie) pinned Alex Poor (GTA) 0:23
140: Ron DeOrzio (GTA) dec Phil Bush (Peddie) 4-2 OT
145: Joe Pollard (Peddie) pinned Nate Wachter (GTA) 3:28
152: Double Forfeit
160: Chad Puchalski (GTA) dec Brad Guinn (Peddie) 12-0
171: Mike Valenti (Peddie) dec Jim Pasquarella (GTA) 4-3
189: Jonathan Neve (GTA) dec Steve Muller (Peddie) 11-5
275: Kevin Czaban (GTA) won by forfeit



Back to The Prep Page