Make your own free website on Tripod.com
1995 National Prepschool Championships
 1.Blair Academy (NJ)          253.5
 2.DeMatha (MD)                151.5
 3.St. Benedicts (NJ)          150.0
 4.Mt. St. Joseph (MD)         149.0
 5.Poly Prep (NY)              134.0
 6.St. Marks (TX)              107.0
 7.Hill School (PA)             91.0
 8.Malvern Prep (PA)            78.5
 9.Calvert Hall (MD)            71.5
10.McDonogh (MD)                71.0

  103
1.John Giacche (Blair)
2.Jason Gabrielson (Riverdale)
3.Justin Bravo (Poly Prep)
4.Derek Donegan (Malvern Prep)
5.Wes Rudenske (St. Marks)
6.Jon Pitonzo (Mt. St. Joseph)
7.David Rodriguez (St. Benedicts)
8.Joe Surba (N.E. Catholic)
  
  112
1.Sean Gray (Blair)
2.Gino Amasia (Calvert Hall)
3.Omar Feliciano (St. Benedicts)
4.Arman Taghizadeh (Gilman)
5.Mike Toro (Riverdale)
6.Miles Cox (Charlotte Country Day)
7.Tim Klepper (St. Marys)
8.Ryan Gorman (Christ)

  119
1.Todd Beckerman (DeMatha)
2.Bubba Massie (Fork Union)
3.Nate Wachter (Germantown Academy)
4.Nixon Kannah (St. Benedicts)
5.Scott Esporas (Tabor)
6.Stuart White (Jesuit)
7.Angelo Diaz (Winchndn)
8.Jeff Hamilton (Blair)

  125
1.Shawn Mulrooney (Blair)
2.Seamus Riley (Monsigor Bonner)
3.Bill Bocra (Rutgers)
4.Brian Kapp (Calvert Hall)
5.David Trudil (McDonogh)
6.Kyle Scheihagen (St. Marks)
7.Bill West (Chr Ch)
8.Evans Dodds (Pennington)

  130
1.Quinn Foster (Paul VI)
2.Brian Page (DeMatha)
3.Josh Coleman (Blair)
4.Joe Dwyer (St. Josephs)
5.Jamie Vaccarino (Poly Prep)
6.Albert Pope (St. Pauls)
7.Kayhan Gultekin (Haverford)
8.Dan Mattson (Mt. St. Joseph)

  135
1.Robert Alexander (DeMatha)
2.Eugene Bashmachenk (Poly Prep)
3.Ryan McComas (Blair)
4.Bob Onorato (Peddie)
5.Gerald Bustamente (St. Benedicts)
6.Alex Abulurach (Georgetown Prep)
7.Roberto Medina (N.E. Catholic)
8.Matt Kozlowski (St. Josephs)

  140
1.David Inkman (Mt. St. Joseph)
2.D.J. Cardi (Germantown Academy)
3.Nick Klohe (LaSalle)
4.Andrew Falcone (Gonzaga)
5.Jason Leneau (Boys Latin)
6.Chris Lin (DW-Engle)
7.Eric Vesotsky (St. Josephs)
8.John Grumbine (Christ Church Episcopal)

  145
1.Matt Allman (DeMatha)
2.Wayne Davis (Blair)
3.Vinnie Almieda (St. Benedicts)
4.Tyran Dungee (Mt. St. Joseph)
5.Glenn Pritchett (Woodberry)
6.Joe Daniels (Msgr Bonner)
7.Neuman Walbe (Westtown)
8.Jerry Bonenfont (Tilton)

  152
1.Ty Willman (Hill)
2.Dan Gelata (St. Benedicts)
3.Ty Bookman (Sidwell)
4.Eustace Mita (Malvern Prep)
5.James Bickers (Western Reserve)
6.Mike Gadsby (LaSalle)
7.Erik Fitez (Boys Latin)
8.Dennis Cranston (N.E. Catholic)

  160
1.Dan DeVivo (Mt. St. Joseph)
2.Adam Tappin (Poly Prep)
3.Mike DiPiano (St. Benedicts)
4.Aaron Ortega (St. Marks)
5.Ryan McEldowney (Hill)
6.Conan Leary (Tabor)
7.Eric Peel (Blair)
8.Mike Schultheis (Martin Luther)

  171
1.Eugene Brodetsky  (Bullis)
2.Martius Harding (McDonogh)
3.Bill Sparks (St. Marks)
4.Matt Kenny (Blair)
5.Greg Plitt (Gilman)
6.David Budlong (Fork Union)
7.Chad Pratz (Linsly)
8.Justin Hamill (Collegiate)

  189
1.Mike Shifferd (Western Reserve)
2.Angus Leary (Tabor)
3.Greg Stotler (John Carroll)
4.Jason Patterson (Blair)
5.Paul Hernandez (Archbishop Carroll)
6.Matt Levantovich (Mercersburg)
7.Nick Hansen (O'Connell)
8.Andy Seaton (Bullis)

  275
1.J.R. Plienis (McDonogh)
2.Joshua Bryan (Fork Union)
3.Matt Gaul (Hill)
4.Paul Babbington (DeMatha)
5.Kenny Hunter (Mt. St. Joseph)
6.Brian Kern (St. Marks)
7.Chris Denker (Blair)
8.Nate Houston (Cardinal Dougherty)

Back to the Prep Page